KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15539077
nr 1553 9077
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Färgetsning, Spanjorskor. Signerad. Bildmått: 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x77 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:48:04
31/7 18:43:53
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind